MÖBLER / Byråar, sekretärer / Sekretär 5403136
nr 540 3136
Sekretär
1920-tal, bemålad, längd: 100, djup: 47, höjd: 105, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 september 2008
kl 16:10:16
8/9 16:05:16
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods